آدم باید زرنگ باشه...مخصوصا تو عید ها
موضوع: شنبه 18 دی 1389 11:48 ق.ظ
شیعه باید زرنگ باشه.
همون اول مطلب رو بگیره و تا آخرش بره.اصلا زرنگی صفت خیلی خوبیه که هر کی داره نونش تو روغنه.حالا ممکنه این نون مادی باشه یا معنوی.
سرورم امام علی فرمود مومن زرنگ است.میدونی آدم زرنگ از رو رفتار و منش و تفکرش معلوم میشه.توی پارانتز زرنگی به معنای خدعه و نیرنگ نیست.زرنگی یعنی اینکه هر چیزی رو در وقتش بتونی بدست بیاری.
مثلا زرنگی اینه که وقتی که باید درس بخونی فکرت همین باشه تا بعدا دچار مشکل یا شرمندگی یا ترس نشی.ادم زرنگ موقعیت خودش و اجتماع رو میسنجه و بعد تصمیمی میگره که بیشتر سود کنه.یه نمونه اش هم همین حرف معصومه که فرموده مومن از یه سوراخ دو بار گزیده نمیشه.ادم باید ابله باشه که از جایی که یه بار ضرر کرده باز ضرر کنه...

القصه...قصد توصیه و پند و اندرزگویی ندارم.شما هم که مثل من حال خوندن این پند و اندرزا رو ندارید(اگه داشتیم که وضعمون این نبود)

امروز میلاد امام محمد باقر علیه السلام هست.بیایید ببینیم زرنگی در این موقعیت چیه؟
اول تشریح موقعیت کنم:
حضرت سجاد پدر شدند و حسابی خوشحالند.
همه ی آل علی خوشحال هستند.
امام زمان هم به میلاد جد بزرگوارشون مسرورند.
حتی خدا هم امروز کلی مباهات به ملائکه میکنه به خاطر خلق حضرت باقر.
در این شرایط که همه  ی بزرگواران و معصومین و امامان خوشحالند باید زرنگ باشیم و یه عیدی بگیریم.آدم میره خونه ی کسی که جشنی چیزی داره حداقلش یه شیرینی بهش میدند.حتی اگه نشناسندت.اینا که دیگه کریم و بخشنده هستند و شیعه هاشونو خوب میشناسند.
نمیدونم چطور باید خوشحالشون کرد و یه طوری بالاخره عیدی گرفت.شاید با تبریک عید به شیعه های دیگه اهل بیت هم راضی بشند و بگن این بنده خدا امروز رو به خاطر ما به همه تبریک میگه.پس تو عید ما سهم داره.شاید با گناه نکردن به احترام امروز.شاید هم با شیرینی دادن به همکلاسیا و دوستا و بچه ها .شاید هم...

نظرات شما در باره پست قوت قلب و هدایت بخشه

به اشتراک گذاری:
ارسال به: داغ کن - کلوب دات کام دنباله

بازدید : مرتبه
نوشته شده توسط محمدرضا | لینک ثابت | نظرات ()

نمایش نظرات 1 تا 30


Copyright - ghest.mihanblog.com