چاه مسجد جمکران -خرافه یا واقعیت؟؟؟
موضوع: پنجشنبه 5 شهریور 1388 11:18 ق.ظ

سلام

امروز میخوام در باره یه چاه بحث کنم.چاهی در مسجد مقدس جمکران .احتمالا خیلیا اونو دیدید یا حداقل در موردش شنیدید.من زیاد دیدم مردمی که توش نامه ها و حاجاتشونو میندازند.و بعضا دیدم خانوم هایی که توش طلا هم میندازند یا پول و اشیا قیمیتی دیگه.بهر حال همه در بارش یه جور فکر میکنند.میخوام امروز یکی دیگه از اون رازهامو بهتون بگم.البته راز نسبت به شما وگرنه یه چیز کاملا منطقی و علمیه.


در زیر اونجایی که بهش میگند چاه چی هست؟

در زیر اون جا فقط یه اطاق تو خالیه که هر روز مردم میاند و توش نامه هاشونو میندازند وشاید بعضیا فکر میکنند 

امام زمان اونجا زندگی میکنه.من دیدم که یه نفر به دوستش تو جمکران میگفت اینجا خونه امام زمانه.ولی ابدا اینطور نیست و امام زمان غایبه ما نمیدونیم حضرتش کجا اقامت دارند و این یه خرافه است.

اگه اینطوره چرا مسجد جمکران جلوی مردم رو نمیگیره؟

ببینید در اینکه روابط عمومی و بخش اطلاع رسانی مسجد جمکران به شدت ضعیف و حتی نا کار آمده حرفی نیست ولی این ربطی به جلوگیری یا عدم جلوگیری از نامه و عریضه اندازی نمیشه.برای اینکه جواب این سوال را بدونید بهتون پیشنهاد میکنم مطلب بعدی و با دقت بخونید تا 80درصد جواب رو بفهمید.

مطلب:

شرع مقدس اسلام تا وقتی امامان زنده بودند مردمو برای گرفتن جواب و حاجت و مشکلات به سمت امام همون زمان راهنمایی میکرد.وقتی امام زمان غایب شد دیگه مردم نمیتونستند با ایشون در ارتباط باشند بنا براین خود ائمه کرام برای این مشکل هم دستوراتی دادند.مثلا در دوران غیبت صغری مردم با نایبان خاص حضرت در ارتباط بودند و این نایبان عرایض و نامه های مردو رو به امام میدادند و امام از طریق همین نواب جواب میداد.ولی غیبت صغری هم تموم شد.بنابراین باز هم مردم سرگردان میموندند.امام دستور داد در غیبت کبری که دیگه نایبی هم در دسترس نیست مردم نامه هاشونو و عرایضشونو بنویسند و با روش خاصی که در مفاتیح الجنان هست به آب جاری یا چاه بیاندازند . و امام تضمین کرد که نامه ها رو اینجوری بگیره و جواب نامه یا حاجت افرادو بده.

خوب حالا فهمیدیم که فلسفه این که نامه رو تو چا میندازند چیه.

اما چاه مسجد مقدس جمکران که اب نداره بلکه یه اتاقه؟؟؟

بله هر از چند گاهی مسولین مسجد مقدس جمکران همه نامه ها رو برمیدارند و به اب جاری میندازند و به این طریق بالاخره نامه ها به همون جایی که باید برند میرند.

نتیجه:

چاه مسجد مقدس جمکران یه اتاق معمولیه و نباید توش طلا انداخت یا اشیا قیمتی.اگر هم نذر دارید برید به متولیان بدید.و همه نامه هاهم به اب جاری ریخته میشه پس خدتون هم میتونید بدون اینکه بیاید جمکران نامه ها و عرایضتونو با همون روشی که تو مفاتیح هست خدمت آقا بدید.

تقدیم به پیشگاه حضرت بقیه اللهمنبع:
http://ghest.blogfa.com
به اشتراک گذاری:
ارسال به: داغ کن - کلوب دات کام دنباله

بازدید : مرتبه
نوشته شده توسط محمدرضا | لینک ثابت | نظرات ()Copyright - ghest.mihanblog.com