آیا امام هم مثل ما گرونی رو حس میکنه؟
موضوع: سه شنبه 6 مهر 1389 08:51 ق.ظ
این پرسش یکی از خوانندگان وبلاگ بود در نظرات

آیا امام هم مثل ما گرونی رو حس میکنه؟


امام هم مثل مردم گرونی رو حس میکنه
مگه امامان دیگه گرونی رو حس نکردند؟
مگه علی ابن ابی طالب گرونی رو حس نکرد؟
امام از مردم و بین مردم و مثل مردمه.فرق بین مردم و امام فرق منشی یا ظاهری به معنای خاص نیست.فرق بین مردم و امام اینه که امام حجت خدا بر روی زمینه و مردم مطیع ایشون هستند.پیامبر هم کار میکردند.امام علی هم کار میکردند.امام سجاد هم کار میکردند و صدقه میدادند.هنر این نیست که همه چیز در عالم مال تو باشه و از همون همه چیز به مردم ببخشی.هنر اینه که همه چیز در عالم مال تو باشه ولی صدقه بدی از چیزی که بازحمت بدست اووردی.مگه امام علی حجت خدا نبود؟معلومه که بود.حجت خدا همه چیز در کون و مکان تکوینا در اختیارشه ولی در وقت افطار مانند دیگران بلکه مانند افراد فقیر جامعه روزه باز میکردند و حتی سهم خودشونو به فقیر و یتیم وسائل میدادند و خودشون گرسنه میموندند.
بله امام هم فقر رو میفهمه.مگه امام صادق کشاورزی نمیکرد؟از امام صادق میژرسند که شما امامی و برای شما زشته که دنبال مال دنیا باشی و کار کنی.امام میفرمایند کار میکنم محتاج نامردا نباشم.دستم تو جیبم بره و به دیگری محتاج نباشم.
ببینید ایه قرآن میفرمایند که بگو ای نبی من همانا من بشری مانند شما هستمجز اینکه به من وحی میشود که به شما بگویم خدای شما واحد است...
ببینید خود خدا هم میگه بین شما و نبی فرقی نیست.
بله امامان هم مانند ما گرونی رو حس میکنند واگر این طور نباشه که امام ما رو درک نمیکنه و مشکلات ما رو به عینه و به واقع نمیبینه و امامی که مشکلات مردم رو نبینه نقصه و نقص در امام مردود.

در یکی از پست ها به نام رد پای امام زمان این مطلب رو مفصل تر توضیح دادم.

یا حق
به اشتراک گذاری:
ارسال به: داغ کن - کلوب دات کام دنباله

بازدید : مرتبه
نوشته شده توسط محمدرضا | لینک ثابت | نظرات ()Copyright - ghest.mihanblog.com